Home Na czasie HP Virtual Application Networks – błyskawiczne wdrożenia w chmurze

HP Virtual Application Networks – błyskawiczne wdrożenia w chmurze

0
0
82

Rozwiązania te są oparte na integracji technologii HP Virtual Application Networks, która wirtualizuje sieci i automatyzuje procesy konfiguracji oraz technologii F5 ADN, która robi to samo w odniesieniu do konfiguracji aplikacji. Pozwala to wdrażać aplikacje w ciągu kilku minut.

Ręczne konfiguracje nie wytrzymują próby czasu

Wdrażanie aplikacji w typowym centrum przetwarzania danych wymaga miesięcy ręcznego konfigurowania kolejnych urządzeń w kilku warstwach infrastruktury sieci. Podobnie aplikacje wymagają wielotygodniowego konfigurowania szczegółów, takich jak profile połączeń użytkowników z urządzeniami należącymi do firmy i do pracowników. Implementacja typowej sieci centrum przetwarzania danych może wymagać ręcznego wprowadzenia ponad 250 000 wierszy poleceń i wykonania ponad 100 000 kroków konfigurowania aplikacji. Dodatkowo procesy przeprowadzane ręcznie są podatne na błędy które dodatkowo mogą się nawarstwiać w wyniku długotrwałego procesu tworzenia centrum przetwarzania. Ponieważ branża IT w coraz większym stopniu przechodzi na przetwarzanie w chmurze i w innych dynamicznych środowiskach obliczeniowych, procesy ręcznego konfigurowania sieci i aplikacji za pomocą wiersza poleceń szybko stają się przestarzałe.

HP Virtual Application Networks i F5 ADN

Technologia HP Virtual Application Networks daje przedsiębiorstwom zwirtualizowany, kompleksowy obraz sieci i umożliwia im przekształcenie sztywnej, statycznej sieci korporacyjnej w programowalną sieć wirtualną wykorzystywaną przez wiele podmiotów i rozpoznającą aplikacje. Technologia HP Virtual Application Networks, wykorzystująca nowe technologie sieciowe, takie jak OpenFlow, używa szablonów, za pomocą których określa wymagania dotyczące udostępniania aplikacji i wprowadza zautomatyzowane, oparte na politykach podejście do konfiguracji sieci. Rozwiązania F5 ADN umożliwiają klientom zarządzanie udostępnianiem aplikacji w obrębie całej infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa. Pozwala to na skalowanie aplikacji i dostosowywanie ich do potrzeb biznesowych oraz gwarantuje ich bezpieczeństwo, szybkość i dostępność. HP i F5 dostarczają przetestowane, zweryfikowane rozwiązania do wdrażania Microsoft® Exchange 2010, wirtualizacji serwerów i odtwarzania w przypadku awarii w skali całego przedsiębiorstwa w ciągu  kilku minut. Ponadto zwiększają one dziesięciokrotnie mobilność maszyn wirtualnych.

Daje to przedsiębiorstwom następujące korzyści:

  • Krótszy czas pobierania plików przez użytkowników, zmniejszenie ilości spamu o 70 procent, zwiększenie efektywności administratora nawet o 33 procent oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla Microsoft Exchange 2010 w całej sieci.
  • Uwolnienie do 40 procent zasobów serwera i zwiększenie gęstości maszyn wirtualnych o 60 procent oraz nawet trzykrotne zwiększenie szybkości aplikacji przy wirtualizacji serwerów.
  • Skrócenie czasu przeniesienia maszyny wirtualnej pomiędzy centrami przetwarzania danych przy odtwarzaniu po awarii z 20 minut do 38 sekund.

Poprawa zarządzania BYOD w całym przedsiębiorstwie

Prawie 60 procent przedsiębiorstw nie jest pewnych urządzeń połączonych z ich siecią. HP i F5 upraszczają zarządzanie urządzeniami prywatnymi używanymi do pracy (bring-your-own-device —BYOD) dostarczając rozwiązania, które łączą w sobie uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń oraz kontrolę dostępu do aplikacji.  Nowe rozwiązanie HP BYOD współpracuje z technologią F5 ADN, co pozwala ujednolicić logowanie, konfigurowanie i monitorowanie urządzeń użytkowników w sieci przedsiębiorstwa oraz kontrolować dostęp do aplikacji w całym przedsiębiorstwie za pomocą jednej platformy zarządzania.

Dostępność

Rozwiązania HP FlexNetwork, które zawierają F5 BIG-IP, są już dostępne na całym świecie i mogą być dostarczane przez dział usług technologicznych HP (HP Technology Services) oraz przez partnerów handlowych HP i F5. Moduły rozwiązania HP BYOD do HP Intelligent Management Center 5.1 mają być dostępne w czerwcu 2012.


 

Przeczytaj również

72% lekarzy poleciłoby korzystanie z inteligentnych urządzeń do monitorowania zdrowia

Od inteligentnych zegarków po zaawansowane aplikacje – technologia coraz mocniej wspiera n…